fbpx

Dieta – Powód do nauki języka obcego?

Dieta – Powód do nauki języka obcego?

Dodano: 14 maja 2021, autor: , // Blog, By ,,, ,

Cześć! Słońce w pełnej krasie pozwala na absorbcję witaminy D oraz to co panie (ale panowie również) uwielbiają – opalanie się! Wszyscy ci, którzy mieszkają w domach lub też posiadają działki są teraz zapewne w niebie. Grille, leżaki, prace w ogrodzie, które dla wielu są ucieczką od codzienności. Czego chcieć więcej? A no właśnie, ja na przykład od zawsze borykam się z odżywianiem, odchudzaniem i ćwiczeniami. Kto nie chce dobrze wyglądać w lato, niech pierwszy rzuci kamieniem! A tak na poważnie, co wy robicie, żeby mieć świetną sylwetkę? Cudowne diety? Godziny ćwiczeń fizycznych? Czy po prostu macie to w genach? Ja na przykład zainteresowałem się dietą, która wprowadza na śniadania smoothie. Chcąc wiedzieć nieco więcej na temat smoothie oraz sposobu ich przygotowania wybrałem się w podróż w odmęty Internetu. Polskie strony internetowe nie były zbyt pomocne, więc pokierowałem się do anglojęzycznych forów i grup na facebook’u. Wiele się dowiedziałem i teraz wiem jak sprawić, by moje smoothie były zdrowe i smaczne!

Zapewne myślicie co ta historia ma wspólnego z blogiem szkoły językowej. A no ma tyle, że jest kolejnym dowodem na to, że warto znać języki obce, choćby dlatego, by móc swobodnie wyszukiwać informacje, które w danej chwili są nam potrzebne. Jak już jesteśmy przy temacie smoothie, zawsze borykałem się z zapamiętaniem słownictwa związanego z kuchnią i jedzeniem. Odpowiedź jest prosta – kompletnie mnie to nie interesowało. I dobrze, ale co w sytuacji, gdy rozmawiamy z kimś, a ta osoba pyta nas właśnie o tematy związane z kuchnią i jedzeniem? Nie ma na to rady, trzeba uczyć się słownictwa z każdej dziedziny. I tutaj przechodzimy do pytania – jak skutecznie uczyć się czegoś co nas kompletnie nie interesuje? Ktoś kiedyś powiedział, że nie ma znaczenia czy nam się to podoba – musimy się tego nauczyć! Mowa tutaj oczywiście o gramatyce, którą każdy na roku z wyjątkiem jednego ucznia nienawidził! Nie z powodu tego iż była trudna, (była piekielnie trudna, nauczyciele wiedzą jak dopiec uczniom, więc nigdy ich nie denerwujcie!), ale dlatego, iż nikogo nie interesowała. Po co komu wiedzieć, kiedy trzeba użyć „The” a kiedy „An”? Wszyscy chcieli rozmawiać i poznawać kulturę, ale jak już zapewne się domyślacie, gramatyka jest bardzo ważna, bo bez niej nie da się poprawnie i swobodnie rozmawiać.

Ktoś powie, że należy się po prostu zmusić, ja powiem, że trzeba znaleźć złoty środek! W moim przypadku jest to historia, którą „opowiedziałem” na samym początku – znalazłem punkt, który sprawił, że zainteresowałem się tym tematem na tyle, że sam chcę się uczyć! Poniżej przedstawię listę słówek, które jako pierwsze znajdą się na moich fiszkach:

PolskiAngielski
Płatki owsianeOatmeal
Masło orzechowePeanut butter
Mleko sojowesoy milk
Ekstrakt z waniliiVanilla extract
SłodzikSweetener
SzpinakSpinach
PolskiJapoński
Bananバナナ
Truskawkaイチゴ
Mleko牛乳
Płatki owsianeオートミール
Szejkシェイク
PolskiHiszpański
Płatki owsianeAvena
Masło orzechoweMantequilla de maní
mleko sojoweleche de soja
Ekstrakt z waniliiExtracto de vainilla
SłodzikEdulcorante
SzpinakEspinacas

Pamiętajcie, wystarczy zrobić pierwszy krok w kierunku obranego celu (np. nauczenia się języka obcego). Lubicie tańczyć? Znajdźcie słownictwo powiązane z tańcem, a później będzie już tylko prościej. Uwielbiacie gry komputerowe? Wyuczcie się słownictwa z nimi związanego, a kolejne działy i kategorie przyjdą z łatwością. Myślę, że nie jest to żadna nowość, ale człowiek ma większą motywację, gdy rywalizuje z innymi, dlatego warto znaleźć osoby, które będą uczyć się razem z nami! Tu z pomocą przychodzą wszelkiej maści aplikacje i strony internetowe!

Jak to mówią: Nie od razu Rzym zbudowano!
Czy wiecie jak brzmi to przysłowie w języku angielskim? To bardzo proste. Tym razem wystarczy przetłumaczyć nasze przysłowie i otrzymamy: Rome was not built in a day 

Następnym razem zastanowimy się czy warto uczyć ię więcej niż jednego języka obcego.

See you next week!

Dan

Jeżeli macie jakieś pytania SKONTAKTUJCIE się z nami!

Sprawdźcie naszą najnowszą OFERTĘ kursów stacjonarnych!

Preferujecie naukę online? Zapraszamy! [KLIK]

uSpeak
ul. Marzanki 20, 44-100 Gliwice
Tel: +48 515 426 577