fbpx

Aplikacje do nauki języków obcych

Aplikacje do nauki języków obcych

Dodano: 16 października 2020, autor: , // Bez kategorii, By ,, ,

W poprzednim artykule omawialiśmy sposoby skutecznej organizacji czasu, dzięki którym będziemy mogli znaleźć czas na naukę chociażby języka obcego. Oprócz organizacji czasu, dobrym narzędziem wspomagającym naukę języka obcego są aplikacje. Takie aplikacje można zainstalować na swoim telefonie, tablecie, komputerze lub korzystać z nich za pomocą przeglądarki internetowej. W dzisiejszym artykule omówimy sobie działanie takich aplikacji oraz zastanowimy się czy naprawdę pomagają nam w nauce języków obcych.

Jestem pewien, że wielu z was słyszało bądź korzystało z aplikacji typu Duolingo, Babbel itd. Są to aplikacje stworzone, by pomagać ludziom w przyswajaniu języków obcych. Jedne są płatne, a inne z kolei darmowe, lecz z ogromną ilością niechcianych reklam. Ogólna zasada działania wszystkich tych aplikacji, z małymi wyjątkami, to systematyczność oraz powtarzalność. Co to znaczy? Oznacza to tyle, że aplikacja wymaga od nas systematycznego korzystania, np. 15 minut każdego dnia. Powtarzalność z kolei odznacza się tym, że każde kolejne lekcje, w których bierzemy udział korzystając z danej aplikacji, dostarczają nam wciąż tych samych słów i zwrotów, a zarazem wprowadzają nowe, które powtarzają się w kolejnych lekcjach. Jest to bardzo stary sposób nauki słownictwa i mimo iż jest on dobry, nie zawsze się sprawdza! Kto będzie na tyle cierpliwy, aby codziennie przepisywać to samo słowo bądź zdanie? W dzisiejszych czasach szczególnie oczekujemy od tego typu aplikacji szybkich rezultatów, co często skutkuje porzuceniem aplikacji bądź też rezygnacją z nauki – niestety nie tędy droga. Nauka języka obcego to długi proces, który w zależności od osoby uczącej się, sposobu nauki, czasu poświęconego nauce oraz samego języka, może być krótszy bądź dłuższy. Oznacza to tylko tyle, że wszystko jest w naszych rękach oraz w sposobie nauki danego języka obcego.

Czy więc aplikacje do nauki języków obcych są w ogóle potrzebne? Naszym zdaniem tak!

Przede wszystkim ważne jest nastawienie! Decydując się na korzystanie z takiej aplikacji musimy cierpliwie czekać na rezultaty jak również zaufać, że aplikacja pomoże nam w nauce. Jeżeli będziemy systematycznie wykonywać ćwiczenia, a mówiąc systematycznie mam na myśli codziennie, to pozwoli nam to na wpadnięcie w rytm, który tak jak codzienne ćwiczenia stanie się częścią naszego życia i, zanim się obejrzymy, minie miesiąc odkąd rozpoczęliśmy naukę języka obcego.

Każda taka aplikacja czymś się wyróżnia. Centrum Językowe uSpeak postawiło jednak na aplikację InstaLing, która tworzona jest przez polskich nauczycieli chcących ułatwić Polakom naukę języków obcych. InstaLing to całkowicie darmowy system działający w przeglądarce Internetowej, pozbawiony reklam, w którym mamy dostęp do słownictwa oraz ćwiczeń gramatycznych takich języków jak angielski, niemiecki czy hiszpański! Jedyne co musimy zrobić to dołączyć do programu logując się za pomocą danych logowania udostępnionych nam przez naszego nauczyciela, który jest uczestnikiem programu InstaLing.

InstaLing to systematyczna nauka, różnorodne ćwiczenia i zdania, które pomagają zapamiętać nowe słownictwo szybciej, jak również dobre narzędzie do monitorowania postępów w nauce przez nauczyciela, rodzica bądź samego ucznia.

Powodem, dla którego warto jest zdecydować się na korzystanie z tego typu aplikacji jest możliwość swobodnej nauki bardzo potrzebnego słownictwa gdziekolwiek chcemy: w domu, w autobusie, w poczekalni do lekarza czy na przerwie w pracy/szkole. Jest to świetny dodatek do zajęć w szkole z nauczycielem, który może w prosty sposób przeprowadzić taką osobę przez poszczególne zagadnienia, ponieważ zna ona potrzebne słownictwo.

Podsumowując!

Aplikacje do nauki języków obcych to przydatne narzędzia, które pomagają nam w nabyciu nawyku systematycznego powtarzania materiału oraz są świetnym dodatkiem do zajęć języka obcego w szkole! Wiążą się one jednak z poświęceniem oraz cierpliwością oczekiwania na upragnione rezultaty.

Na co więc czekasz? Zapisz się na zajęcia w Centrum Językowym uSpeak, gdzie korzystamy z aplikacji InstaLing i naucz się języka obcego razem z nami!

W przyszłym tygodniu przyjrzymy się konkretnej specyficznej aplikacji do nauki języków obcych o nazwie Tandem oraz zastanowimy się nad tym czy istnieją różne sposoby nauki oraz który jest skuteczniejszy.

See you next week!


Tutaj [KLIK] znajdziesz pełną ofertę naszej szkoły!

W przypadku pytań prosimy o KONTAKT!

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na temat systemu InstaLing kliknij TUTAJ.

uSpeak
ul. Marzanki 20, 44-100 Gliwice
Tel: +48 515 426 577