fbpx

Aplikacja Tandem

Aplikacja Tandem

Dodano: 23 października 2020, autor: , // Bez kategorii, By ,,,, ,

Witajcie!

W poprzednim artykule omawialiśmy ogólne zastosowanie oraz wiarygodność aplikacji do nauki języków obcych. W dzisiejszym artykule skupimy się na konkretnej, lecz nieco innej od reszty, aplikacji o nazwie Tandem.

Tandem to aplikacja, która wykorzystuje połączenie internetowe. Można z niej korzystać w przeglądarce bądź pobrać aplikację na telefon lub tablet. Starsze osoby z pewnością będą pamiętały czasy, kiedy w szkole na zajęciach języka obcego (mam tutaj w szczególności na myśli język rosyjski) część zajęć spędzało się na wymienianiu listów z rodowitymi użytkownikami języka obcego. Takie osoby określane są mianem „pen pal” – w wolnym tłumaczeniu: listowny przyjaciel. Nie raz słyszałem opowieści mojej mamy, która uwielbiała wysyłać oraz otrzymywać listy z Rosji, ponieważ sprawiało jej satysfakcję to, iż ktoś ją rozumiał i prowadził z nią konwersację – mimo odległości jaka ich dzieliła – a pamiętajmy, że smartfony wtedy nie były tak powszechne!

To właśnie na takiej zasadzie działa aplikacja Tandem, wśród ogromnego grona jej użytkowników możemy znaleźć osoby chętne nauczyć się języka obcego, a tym samym pomóc innym w nauce ich języka ojczystego. To nie wszystko! W tej aplikacji mamy do dyspozycji wszelkie nowinki techniczne, a więc tłumaczenie! Teraz z pewnością zrozumiemy język obcy. Dzięki tej aplikacji możemy poprawiać cudze błędy, lecz działa to w dwie strony, więc gdy my popełnimy błędy, pisząc w języku obcym, osoba po drugiej stronie będzie mogła je nam poprawić! To tak jakby uczyć się języka prosto ze źródła! Do dyspozycji mamy również czat głosowy oraz wideo rozmowy. Mniej więcej na tej samej zasadzie działają zajęcia z Native Speaker’em w szkołach językowych, z tym wyjątkiem, że tutaj mamy możliwość spotkania ich na żywo. I tak, Centrum Językowe uSpeak również oferuje zajęcia językowe z taką osobą! Naprawdę warto! Sprawdźcie naszą ofertę! [KLIK]

Wracając jednak do aplikacji, jej obsługa jest naprawdę prosta, a sama przynależność do tej cudownej społeczności sprawia niesamowitą satysfakcję. Wystarczy tylko stworzyć konto, podając swoje imię oraz adres e-mail, zaznaczyć jakiego języka pragniemy się nauczyć a jakimi językami operujemy oraz napisać coś o sobie. Aplikacja resztę zrobi za nas i jak tylko zakończy się proces tworzenia konta, zostaniemy powiązani z potencjalnymi „pen pal’ami!”. Prawda, że proste? No to do dzieła!

Aplikacja Tandem to jednak niejedyny temat dzisiejszego artykułu. Chciałbym bowiem zadać wam, drodzy czytelnicy, jedno proste, lecz bardzo ważne pytanie. Czy kiedykolwiek się zastanawialiście, w jaki sposób się uczymy? Jeżeli tak, to zapewne wiecie, że odpowiedź wcale nie jest taka oczywista. Bo czy każdy uczy się w taki sam sposób? No i kto nauczył nas, jak powinniśmy się uczyć? Jedni, by opanować dany materiał, czytają na głos notatki z zeszytu, inni je przepisują, a jeszcze inni zaznaczają co ważniejsze fragmenty kolorowymi markerami, by łatwiej je zapamiętać. Można by powiedzieć, że co osoba to inny sposób uczenia się, ale czy to dobre podejście? Odpowiedź na te, jak i inne pytania znajdziemy w artykule poświęconym metodom uczenia się już w przyszłym tygodniu!

See you next week!


Jeżeli macie jakieś pytania dotyczące OFERTY naszej szkoły, nie krępujcie się [KLIK].

uSpeak
ul. Marzanki 20, 44-100 Gliwice
Tel: +48 515 426 577