fbpx

Czy dodatkowe zajęcia to coś złego?

Czy dodatkowe zajęcia to coś złego?

Dodano: 25 września 2020, autor: , // Blog, By ,,, ,

Chciałbym zwrócić waszą uwagę na to dlaczego korzystamy z dodatkowych zajęć. Nie od dziś wiadomo, że zajęcia dodatkowe są uważane dwojako – za potrzebne, aby osiągnąć sukces oraz za zbędny ciężar. Niektórzy potrzebują ich, żeby nadgonić materiał szkolny, inni – chcą się bardziej rozwinąć, wykroczyć poza ramy edukacji szkolnej. Ostatnimi czasy zaczął narastać trend wysyłania najmłodszych na kursy językowe/korepetycje. Czy to coś złego? Oczywiście, że nie! Rozwój osobisty stał się nierozłączną częścią naszego życia, niezależnie od wieku. Świat wciąż się zmienia i daje nam nowe, lepsze możliwości. Ucząc się stymulujemy nasz mózg do rozwoju, co rzutuje na przyszłość szczególnie w przypadku dzieci i młodzieży.

Znajomość więcej niż jednego języka wpływa pozytywnie na rozwój naszego mózgu. Naukowcy potwierdzili, że osoby znające przynajmniej jeden język obcy mają lepszą pamięć oraz sprawniejszy umysł, co z kolei sprawia, że mogą oni dłużej pracować. Znajomość języka obcego podnosi pewność siebie – jesteśmy otwarci na inne osoby oraz ich kultury, ponieważ rozumiemy lepiej ich ‘odmienność’, a raczej różnorodność, dzięki której każdy jest na swój sposób unikalny.  Dzięki językom obcym rynek pracy stoi dla Ciebie otworem, a rozwój osobisty to rzecz banalnie prosta. Dzięki dobrej znajomości języków możemy bezstresowo podróżować po świecie i nawiązywać kontakty. Bez niczyjej pomocy możemy czytać książki bądź oglądać filmy w oryginalnym języku. Języki potrafią być także furtką do naszej kariery. Nie każdy z nas musi zostać tłumaczem, ale np. dzięki podstawowej znajomości języka angielskiego łatwiej jest nauczyć się chociażby programowania. Edukacja za granicą? Żaden problem! Znając język obcy, np. angielski, jesteśmy w stanie dostać się do szkół za granicą, gdzie doskonalić będziemy umiejętności w danym fachu! Podobnie wygląda to z pracą poza granicami kraju – nic nie będzie stało na przeszkodzie pracy za granicą z lepszymi zarobkami, chociaż i te, znając języki obce, będą duże w Polsce.

Zdarzyło Wam się kiedyś zostać zatrzymanym na ulicy przez obcokrajowca, który potrzebował pomocy w dotarciu do celu, ale nie potrafiliście mu pomóc? Blokada przed rozmową w języku obcym, niechęć do osoby z nieznanej kultury czy też sam brak umiejętności posługiwania się językiem obcym. Jest wiele powodów, dla których mielibyśmy nie udzielić tej osobie pomocy, lecz jest tylko jedno rozwiązanie – nauka języka obcego!

Moglibyśmy mówić o zaletach znajomości języków obcych godzinami, lecz najprościej rzecz ujmując – warto znać języki obce.

Dzisiaj w szkołach, a nawet i przedszkolach organizowane są zajęcia języków obcych. Są to angielski, hiszpański, niemiecki, francuski, a nawet rosyjski i wiele innych! Niezależnie od poziomu zaawansowania ucznia warto jest zastanowić się nad dodatkowymi lekcjami języka obcego. Wiele osób twierdzi, że uczęszczając na zajęcia dodatkowe, trwonimy czas i pieniądze niczego się nie ucząc! NIEPRAWDA! Wszystko zależy od odpowiedniego nastawienia oraz sposobu nauki!

Żmudne ćwiczenia gramatyczne? Ciągłe powtarzanie tych samych wyrażeń? DOSYĆ!

Centrum Językowe uSpeak prowadzi zajęcia w nowatorski sposób, metodą Realia Based Learning! Z nami Ty lub Twoje dziecko zapragniecie uczyć się języków obcych! Sprawdź naszą OFERTĘ, a gdy podejmiesz decyzję, w prosty sposób zapisz się za pomocą FORMULARZA ONLINE!

Dodatkowe zajęcia językowe to nie, jak wiele osób sądzi, strata czasu i pieniędzy, a inwestycja – inwestycja w swoją przyszłość!

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt [KLIK].

uSpeak
ul. Marzanki 20, 44-100 Gliwice
Tel: +48 515 426 577