fbpx

Jak pogodzić dodatkowe zajęcia z obowiązkami szkolnymi?

Jak pogodzić dodatkowe zajęcia z obowiązkami szkolnymi?

Dodano: 2 października 2020, autor: , // Blog, By ,, ,

Dzisiejszy wpis będzie traktował o tym, w jaki sposób pogodzić wszelkie obowiązki życia codziennego, w tym szkołę lub pracę, z zajęciami dodatkowymi.

Każdego dnia musimy mierzyć się z przeróżnymi obowiązkami: posprzątać pokój, iść do pracy, ugotować obiad, zrobić zakupy, odrobić pracę domową lub pouczyć się do sprawdzianu z matematyki. Po spełnieniu tych obowiązków przychodzi nasz ulubiony moment dnia – czas wolny! Każdy z nas, a w szczególności dzieci, pragną, by tego czasu było jak najwięcej! Co więc zrobić, gdy już i tak skromną ilość wolnego czasu zabierają nam zajęcia dodatkowe?

Wyobraźmy sobie przez chwilę, w jaki sposób dzieci i młodzież odbierają zajęcia dodatkowe czy też korepetycje. Nie wszyscy bowiem są zadowoleni z faktu, iż muszą spędzać 2 godziny tygodniowo więcej ucząc się z nauczycielem, podczas gdy jego/jej koledzy i koleżanki mogą wyjść na zewnątrz i się bawić. Bardzo często kończy się to frustracją i skutkiem odwrotnym od oczekiwanego, czyli brakiem postępów w nauce! Pierwsza myśl, która przychodzi do głowy? „Dodatkowe zajęcia to dla nich zbyt wiele!”, „To są jeszcze dzieci, dajmy im się bawić!”. Nie raz możemy usłyszeć właśnie takie słowa, lecz to nie do końca prawda. Prawdą jest, że gdy jest się dzieckiem, nieustannie pragnie się odkrywać świat! Dlatego też zajęcia dodatkowe muszą wspomóc ten cel, a nawet stanowić nowe odkrycie dla naszego dziecka. W ten sposób dziecko nie tyle co z przyjemnością będzie uczęszczało na owe zajęcia, ale również będzie czerpać z nich garściami, ucząc się w zastraszającym tempie!

Aby tego dokonać, zajęcia muszą być poprowadzone w odpowiedni sposób. Jaki to sposób? Przede wszystkim zajęcia muszą sprawiać dziecku przyjemność, a więc bawić! Ktoś zapyta: W jaki sposób moje dziecko ma opanować ten materiał, skoro na zajęciach ma się bawić? Nic prostszego! Zajęcia językowe w naszej szkole oferują dobrą zabawę w połączeniu z nauką. Od dawna wiadomo, że gdy coś sprawia nam przyjemność, nie traktujemy tego jako obowiązek, a raczej jako zabawę. W ten sposób dzieci nie są złe za to, że trwonią swój cenny czas wolny, a cieszą się, że odkrywają świat! Kolejnym aspektem są języki obce – gdy się ich uczymy, poznajemy świat na nowo, z innej perspektywy. Nie dość, że znajomość języków obcych przydaje się w wielu sytuacjach, czy to w pracy, czy podróży, znajomość języka obcego poszerza horyzonty i sprawia, że dzieci patrzą na świat wzrokiem odkrywcy! Dla rodziców to bardzo często lepsze oceny w szkole, ale dla dzieci to jak wypowiadanie pierwszych słów po raz drugi!

Z tych jak i innych powodów, Centrum Językowe uSpeak organizuje zajęcia językowe dla najmłodszych, by wesprzeć ich w podbojach tego przeogromnego świata, jak i pozwolić na dobrą zabawę połączoną z nauką języka obcego!

Podsumowując, nastawienie to podstawa! Nie możemy mówić naszym dzieciom, że zajęcia dodatkowe to ich kolejny obowiązek, a raczej sposób, dzięki któremu zdobędą potrzebną im wiedzę, dobrze się przy tym bawiąc.

Warto również zastanowić się, czy obowiązki które wykonujemy w ciągu dnia są tymi najważniejszymi i czy nie lepiej byłoby przenieść je ciut niżej w hierarchii zadań do wykonania. W końcu decydujemy się na zajęcia dodatkowe z pewnych powodów, niektórzy potrzebują nauczyć się języka, by móc nim dobrze operować w pracy. Wysyłamy nasze dzieci na zajęcia dodatkowe, aby mogły one w przyszłości lub już teraz lepiej radzić sobie z danym materiałem, bądź po prostu uważamy, że przyda im się w życiu, np. znajomość języka angielskiego na wysokim poziomie! To z kolei nasuwa kolejne pytanie: W jaki sposób dobrze zorganizować swój czas?

Odpowiedź na to jak i wiele innych pytań, otrzymacie kolejnym razem!

See you next time!


Jeżeli masz pytania nie krępuj się! [KLIK]

Jesteś zainteresowany/a naszą ofertą? Sprawdź ją tutaj! [KLIK]

uSpeak
ul. Marzanki 20, 44-100 Gliwice
Tel: +48 515 426 577