fbpx

Zajęcia indywidualne czy grupowe?

Zajęcia indywidualne czy grupowe?

Dodano: 18 września 2020, autor: , // Blog, By ,, ,

Zajęcia indywidualne czy grupowe?

Po decyzji o rozpoczęciu nauki języka obcego oraz wybraniu tego konkretnego, np. angielskiego, kolejnym krokiem będzie wybranie formy zajęć. Czy chcemy, aby nasze pociechy bądź my sami uczestniczyli w zajęciach grupowych, czy też indywidualnych?

To pytanie warto przemyśleć pod wieloma względami. Jeżeli wolimy pracować sami, warto rozważyć zajęcia indywidualne – sam na sam z lektorem pozwala nam na większą swobodę wypowiedzi, po kilku spotkaniach nic już nas nie krępuje i możemy stawiać swoje pierwsze kroki z językiem, nie martwiąc się o nic! Dostosowujemy zajęcia pod siebie, ćwiczymy to, czego najbardziej w danej chwili potrzebujemy. Jednakże, Centrum Językowe uSpeak stawia zajęcia grupowe na pierwszym miejscu! Taka forma zajęć zdaniem wielu ekspertów jest bardzo dobra dla wspólnego rozwoju poprzez rywalizację oraz samodyscyplinę. Oprócz tego, że możemy poznać wiele wspaniałych osób, zajęcia grupowe mają również swoje unikalne korzyści.

Dosyć ogółów!

WSZYSTKIE grupy, których zajęcia odbywają się w naszej siedzibie, są 4-osobowe! Ta konkretna liczba osób nie jest przypadkiem!

Przede wszystkim, grupa o takiej liczbie osób jest w stanie uzgodnić wspólny termin zajęć, a następnie go przestrzegać bez większych problemów, przekładania zajęć czy spóźnień. Jest to ogromny plus dla uczących się ze względu na zachowaną ciągłość nauki, a i lektor ma ułatwione zadanie, gdyż nie musi powtarzać materiału, co mogłoby się wiązać z narzekaniami innych członków grupy!

4 jest liczbą parzystą! Dzięki temu możliwa jest praca w parach, która jest ogromnym atutem zajęć grupowych. Uczeń nie przyzwyczaja się do jednego rozmówcy, czyli akcentu, wymowy oraz innych aspektów mowy, a za każdym razem może pracować z inną osobą, co nada różnorodności każdym zajęciom! Mimo że jest to grupa, wszyscy są w stanie dobrze się poznać, przez co nic nie stoi na przeszkodzie dobrej współpracy oraz wspólnej zabawie.

Jak już wcześniej wspominałem, w większym gronie otrzymujemy nutkę rywalizacji, która wspomaga naukę i ciągłe prześciganie się uczniów o miano najlepszego! Jest to możliwe dzięki podziałowi grupy na pół. Dobrzy przyjaciele dziś, jutro mogą okazać się przeciwnikami w fascynującej grze językowej! Let the games begin!

Mogłoby się wydawać, że lektor musi wziąć pod uwagę aż 4 osoby i jest to ciężkie zadanie – nic bardziej mylnego! Nie jest to żaden problem, aby zająć się każdym uczniem z osobna, co sprawia, że macie możliwość uczestniczenia w maksymalnie spersonalizowanych zajęciach za bardzo przystępną, niższą cenę!

Na zajęciach grupowych często możemy spotkać się z tzw. efektem ‘dźwigni’. Polega on na tym, że uczniowie, którzy lepiej rozumieją dany materiał, mogą w bardzo prosty sposób pomóc swoim kolegom i koleżankom z grupy go pojąć. Dzieje się tak najczęściej w grupach dzieci i młodzieży, a to dlatego, że to właśnie młodzież bardzo często posługuje się swoim ‘własnym’ językiem i jest im o wiele łatwiej coś wytłumaczyć swoim znajomym niż przychodzi to lektorowi! To z kolei wzmacnia przyjaźnie i potęguje potrzebę rywalizacji, gdyż rodzi się poczucie potrzeby rewanżu i pomocy z innych zagadnień.

Jest to również o tyle doskonała liczba osób, że nasza szkoła potrafi zapewnić wszystkim najlepsze warunki do nauki w czasach dzisiejszej pandemii.

Mając wszystkie powyższe informacje na uwadze, następny krok jest oczywisty! Zapisz siebie oraz Twoją pociechę na zajęcia grupowe w Centrum Językowym uSpeak!


Ofertę dla młodzieży i dorosłych możemy odnaleźć w tym miejscu [KLIK]. Wystarczy wybrać język!

Cała nasza oferta, łącznie z tą dla najmłodszych, znajduję się na tej stronie [KLIK].

 W razie jakichkolwiek pytań prosimy o KONTAKT.

uSpeak
ul. Marzanki 20, 44-100 Gliwice
Tel: +48 515 426 577