fbpx

Dlaczego warto uczyć dzieci języka angielskiego?

Dlaczego warto uczyć dzieci języka angielskiego?

Podjęliście decyzję dotyczącą Waszego dziecka i chcecie, aby uczyło się ono języka obcego. To pierwszy i stosunkowo łatwy krok, lecz teraz należy wybrać język, którego dziecko ma się zamiar uczyć.

Możemy wybrać język, który dziecko lubi. Jeżeli uczęszcza już na zajęcia w szkole, możemy również wybrać język dodatkowy, który może mu się przydać ze względu na kierunki rozwoju czy też sąsiadujące z nami państwa, np. Niemcy. Jednakże, jednym z najlepszych wyborów dla Waszego dziecka jest język angielski! Dlaczego? Już wyjaśniam.

Język angielski jest najpopularniejszym językiem na całym globie, ponieważ zna go ok. 1,5 miliarda ludzi, a ta liczba rośnie z dnia na dzień! Mało tego, język ten jest uważany za lingua franca, czyli środek komunikacji między ludźmi na całym świecie. Dzieci oraz młodzież bardzo szybko zaznajamiają się z tym faktem, a naukę języka angielskiego traktują tak jak naukę języka ojczystego, czyli coś potrzebnego do komunikacji z innymi, co przekłada się na efektywniejszą naukę.

Język angielski otwiera drzwi na rozwój w wielu przeróżnych kierunkach, jak i miejscach, dlatego najlepsze uczelnie, które kiedyś były tylko marzeniem, teraz są na wyciągnięcie ręki. Niezależnie więc od tego, czy Wasze dziecko wie, co chciałoby robić w przyszłości, czy też nie ma najmniejszego pojęcia co ze sobą począć, język angielski ułatwi tę decyzję, gdy nadejdzie pora.

Oglądanie ulubionych filmów i seriali nie musi być katorgą urządzoną przez drobne napisy, które w błyskawicznym tempie znikają z ekranu, a czymś przyjemnym, tak jak i słuchanie ulubionej muzyki, której tekst będziemy rozumieli. Czytanie artykułów w sieci na interesujący nas temat, które nie zawsze są dostępne w języku polskim, będzie wreszcie możliwe!

Kontakt z obcokrajowcami? Yes, of course! Przyjemny i bezstresowy pobyt na wakacjach za granicą? No problem! Nie można również odmówić sobie awansu w pracy! That’s right!

Podane powyżej przykłady są tylko drobnym ułamkiem tego, co język angielski ma do zaoferowania, a na dodatek nauka języka obcego przynosi wiele korzyści dla każdego, niezależnie od wieku! Wspomaga pamięć, poprawia koncentrację oraz pomaga spojrzeć na świat oczami innej kultury. Na co więc czekać? Nauczenie się języka angielskiego sprawi, że będziesz z siebie dumny/a, a więc zyskasz pewność siebie i otrzymasz przepustkę do całego świata!

Zdecydowany? Zajrzyj do naszej oferty dla najmłodszych [KLIK]!

Masz w domu nastolatka, któremu chciałbyś pomóc w rozwoju? Nic prostszego! Zajrzyj tutaj [KLIK].

A może sam zdecydowałeś się na naukę języka angielskiego? Nie martw się, na to nigdy nie jest za późno! Sprawdź naszą ofertę dla dorosłych [KLIK]!

uSpeak
ul. Marzanki 20, 44-100 Gliwice
Tel: +48 515 426 577