fbpx

Metoda CLT – co to oznacza?

Metoda CLT – co to oznacza?

Dodano: 7 września 2016, autor: , // Bez kategorii,

Uchylamy coraz więcej tajemnic związanych z organizacją naszych nowych kursów dla dorosłych, o których mowa była w poprzednim wpisie —–>

https://www.uspeak.pl/2016/09/06/nowosc-zajecia-grupowe-dla-doroslych/

Wiecie już, że zajęcia będą bazować na metodzie CLT. Pewnie zastanawiacie się, co to takiego to CLT. Ten artykuł rozwieje Wasze wszelkie wątpliwości!

CLT czyli Communicative Language Teaching to innowacyjna metoda nauczania języków obcych, która największy nacisk kładzie na rozwój kompetencji komunikacyjnej użytkownika języka. Co to oznacza dla Kursanta? Wszystkie zajęcia nastawione są przede wszystkim na komunikację w praktyce. Stąd też ćwiczenia, których najważniejszym celem jest przełamanie bariery językowej Ucznia i sprawienie, aby potrafił porozumiewać się w każdej życiowej sytuacji. Typowe ćwiczenia używane podczas zajęć prowadzonych metodą CLT to tzw. role-plays czyli odgrywanie scenek z podziałem na role oraz simulations – symulowanie scenek z różnych życiowych sytuacji (hotel, sklep, lotnisko, spotkanie biznesowe, rozmowa kwalifikacyjna, itp.).

Zajęcia prowadzone metodą CLT nie skupiają się na perfekcyjnym opanowaniu systemu językowego. Zezwalają na błędy w wypowiedziach Kursantów pod warunkiem, że jego wypowiedź jest zrozumiała i jest on w stanie przekazać informacje swojemu rozmówcy. Oczywiście estetyka wypowiedzi jest również ważna, natomiast nie jest priorytetem podczas kursu. Dlatego też takie zajęcia są wręcz idealne dla każdego, kto po prostu chce nauczyć się „dogadywać się” w języku obcym i przełamać barierę językową.

ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA JĘZYKA ANGIELSKIEGO I HISZPAŃSKIEGO DLA OSÓB DOROSŁYCH, KTÓRE BĘDĄ PROWADZONE WŁAŚNIE METODĄ CLT – EFEKT GWARANTOWANY! 🙂

uSpeak
ul. Marzanki 20, 44-100 Gliwice
Tel: +48 515 426 577