W Centrum Językowym uSpeak wszystkie kursy hybrydowe prowadzone są według formuły RBL – Realia Based Learning. Jest to nasz autorski program nauczania, którego nie znajdziecie nigdzie w Gliwicach, z wyjątkiem naszej szkoły!

Realia Based Learning to program stworzony z myślą o Kursantach w każdym wieku, dlatego zarówno ci młodsi, jak i starsi uczniowie mogą w pełni skorzystać z jego potęgi nauczania!

O co w tym wszystkim chodzi?

RBL to program, według którego na zajęciach korzystamy głównie z materiałów autentycznych! Są to m.in. gazety, książki, filmy, ulotki, broszury informacyjne czy też blogi w języku obcym! W ten sposób kursanci mają styczność z „żywym” językiem. Jest to bardzo istotne, ponieważ w dzisiejszych czasach większość podręczników do nauki języków obcych posiada nagrania, które może i są poprawne językowo, ale nijak mają się do rzeczywistości, którą możemy zastać, gdy wyjedziemy za granicę. Reasumując, na zajęciach RBL poznasz język obcy taki, jaki jest w rzeczywistości!

Poprzez ten sposób nauczania, duży nacisk kładziemy na rozwój kompetencji komunikacyjnych, tak ważnych w dzisiejszych czasach. Zajmujemy się tym zamiast studiowania teorii języka – mając kontakt z wieloma stylami językowymi takimi jak slangowy, formalny, nieformalny, a nawet uliczny, nasi uczniowie dużo lepiej radzą sobie ze swobodnym prowadzeniem rozmów w języku obcym. Nie chcielibyśmy przecież strzelić gafy używając nieodpowiedniego słownictwa w sytuacji, która wymaga zachowania powagi i bycia formalnym, np. w urzędzie czy to na sali rozpraw.

Już od pierwszych zajęć RBL, uczniowie poznają prawidłowe wzorce językowe używane przez native speakerów! Jesteś fanem gwiazdy filmowej? Teraz możesz uczyć się mówić tak jak on/a oglądając ich w akcji, ponieważ zajęcia RBL bazują na preferencjach Uczniów, a więc tematy zajęć bardzo często odzwierciedlają zainteresowania Kursantów! W ten sposób gramatyka, kolokacje czy inne złożone frazy są dużo łatwiej zapamiętywane przez naszych Uczniów.

Taki sposób nauki jest o wiele ciekawszy niż wykonywanie złożonych ćwiczeń gramatycznych, które przygotują nas do ‘akcji’ tylko w połowie. Na zajęciach czytamy książki, oglądamy filmy, słuchami muzyki czy też dowiadujemy się ciekawych rzeczy z przeróżnych broszur informacyjnych. Nie dość, że jest to pożywka dla ciekawych tematów do rozmów, to w dodatku uczymy się nie tylko języka obcego! Czy słuchanie ulubionej muzyki i uczenie się języka w jednym nie brzmi jak połącznie przyjemnego z pożytecznym?


Jeżeli chcesz zobaczyć jak wyglądają tego typu zajęcia, przyjdź na DARMOWĄ LEKCJĘ PRÓBNĄ do wybranej grupy wiekowej i przekonaj się sam/a!

W naszych 4-osobowych grupach kończą się miejsca! Nie ma na co czekać – zarezerwuj swoje miejsce już dziś! [KLIK]

W razie jakichkolwiek pytań, zapraszamy do kontaktu! [KLIK]